Навчити – як рідну землю любити

DSC_0002

DSC_0006

DSC_0096

Плетіння з паперової лози; традиційна українська писанка; випікання та розпис медового пряника; ґердан з бісеру – давня прикраса українців; віночки, намітки, очіпки – українські національні головні убори – такими цікавими, пізнавальними майстер-класами закінчилась пленарна частина районної конференції на тему «Патріотичне виховання учнівської молоді у світлі основних положень і завдань Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», яку минулого тижня проводив Біляївський районний методичний кабінет Управління освіти РДА. Захід відбувся в районному Будинку культури.
Перед початком насиченої виступами теоретичної частини присутні мали змогу ознайомитись із матеріалами виставленої в фойє тематичної виставки «Національно-патріотичне виховання: нові виклики та досягнення», на якій школи нашого району презентували патріотично-виховну діяльність, що проводиться в цих закладах.
Серед виступаючих, що поділись своїм корисним досвідом у напрямку, окресленому в темі конференції, були: методист Біляївського РМК Алла Івасюк («Зміст і форми національно-патріотичного виховання в загальноосвітніх навчальних закладах Біляївського району»); методист Біляївського РМК Інна Подлесовська («Активізація національно-патріотичного виховання учнівської молоді засобами Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»); полковий отаман Південного оперативного козацького округу Олександр Рожкован («Формування патріотичних якостей національної свідомості на прикладі Українського козацтва»); педагог Маринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів («Впровадження козацької педагогіки у навчально-виховний процес Маринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів»); заступник директора РБДЮТ Катерина Горобець («Краєзнавча діяльність позашкільного навчального закладу в системі національно-патріотичного виховання»); директор районного історико-краєзнавчого музею Євгенія Коваленко («Раціональне використання краєзнавчих ресурсів районного історико-краєзнавчого музею при вивченні історико-культурної спадщини Біляївщини»); учитель української мови та літератури, керівник етнографічного музею «Українська хата» Нерубайського НВК «Школа-гімназія» Тетяна Ткаченко (тематична екскурсія етнографічного напрямку «Хата, моя біла хата – казка добра й теплоти…»). Власний культурологічний проект «Сага про рід Гетьманів представила вихованка гуртка «Юний науковець» районного БДЮТ, учениця Маяківської ЗОШ, учасниця обласної краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина-Україна» за напрямком «Духовна спадщина мого роду» Тетяна Головченко. Дівчина дослідила долю свого прапрадідуся Володимира Гетьмана – поета, редактора видавництва «Маяк» в Одесі, який поетичною творчістю прославив рідний край та Україну.
Розважальної ноти заходу додав гарний патріотичний виступ рою «Благовіст» Усатівського НВК «Школа-гімназія» ім. П. Д. Вернидуба, який в минулому навчальному році здобув перемогу в районному та посів почесне ІV місце в обласному етапі Всеукраїнської гри «Сокіл» (Джура). Діти відтворили творчий конкурс «Ватра», в якому рій зайняв ІІ місце. Їхній виступ носив не лише розважальний, а й історико-патріотичний напрямок. В цікавій формі учні відтворили події, що відбувались на березі Хаджибейського лиману за часів отамана Вуса.
Після усіх виступів члени президії затвердили проект резолюції конференції, в якій було визначено пріоритетні напрямки патріотично-вихованої діяльності.
Про значну роботу з патріотичного виховання, що проводиться в навчальних закладах району, та її велике значення для виховання підростаючого покоління говорили також присутні на конференції голова Біляївської міської організації українського союзу ветеранів Афганістану Володимир Кузнєцов та старший офіцер відділення комплектування Біляївського райвіськкомату Ігор Гуцу. Вони подякували педагогам за плідну роботу у цьому напрямку і висловили сподівання, що в результаті такої діяльності в нашій державі зростатиме нове покоління патріотів – відданих Батьківщині синів та дочок, що люблять свій край, пам’ятають його історію та примножують здобутки попередників.

Інна МЕЛЬНИК

Інші новини: