Навчальна тривога на ВОС «Дністер»

Спеціальні вчення за різними легендами на ВОС «Дністер» філії «Інфокводоканал» відбуваються систематично. Але подібні до тих, що розгорнулись на водоочісній станції минулого тижня, проводяться раз на три роки. Це було показове спеціальне об’єктове навчання на тему «Дії органів управління та сил цивільного захисту на хімічно небезпечному об’єкті ВОС «Дністер» філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» при виникненні надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. Участь в навчаннях взяли: заступник директора департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Ігор Семків, представник центрально апарату ДСНС України, полковник служби цивільного захисту Дмитро Зайченко, начальник управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України в Одеській області Андрій Галак, керівник Біляївської МРС ДСНС України в Одеській області Руслан Кенгельян, співробітники територіальних підрозділів ДСНС України з Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської та Херсонської областей, також працівники навчально-методичних центрів з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення, рятувальники Біляївської ДПРЧ-13, співробітники служби медицини катастроф та поліції, представники райдержадміністрації та міської ради, керівництво ВОС «Дністер».
DSC_0135

DSC_0144

DSC_0177

DSC_0196

DSC_0274

DSC_0277

DSC_0279

DSC_0293Цього разу, за легендою в результаті землетрусу відбулась розгерметизація контейнеру з хлором під час транспортування, а також пошкодження трубопроводу головного водоводу. Диспетчерською службою об’єкту проведено прогноз обстановки та оповіщення персоналу. Об’єктовою комісією з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та евакуаційною комісією ухвалені оптимальні рішення задля захисту робочого персоналу, організації аварійно-рятувальних та інших термінових робіт.
Хоча й знаєш, що тривога, яка сповістила про аварію, лише навчальна, але чомусь від неї стає дещо моторошно. Але це почуття враз покидає. І йому на зміну приходить якась гордість. За злагоджені, оперативні дії безстрашних рятувальників, які відразу кинулись на боротьбу із катастрофою. Не поступались їм у швидкості й медики, що теж оперативно та злагоджено виконували свій професійний обов’язок – надання невідкладної допомоги постраждалим.
Завдяки відпрацьованим, злагодженим діям кожної, залученої до ліквідації надзвичайної ситуації ланки, умовна аварія з витоком хлору була ліквідована, концентрація газу у повітрі стала безпечною, було організовано роботи з відновлення водоводу.

Інна МЕЛЬНИК

Інші новини: