Екстрене засідання: буде зима зі світлом та теплом чи без них?

У райдержадміністрації було проведено оперативне засідання за участі т.в.о. першого заступника голови Біляївської РДА Кара М.В, заступника начальника управління – начальника відділу економіки, торгівлі та ІД, управління ЕР та ІД РДА, Біляївського РЕМу та надавачів комунальних послуг підприємств: села Набережне Августівської сільради, а також селища Хлібодарське з представниками правління ОСББ «Відродження».

В той час, як хтось вирішує проблеми з початком опалювального періоду, інші впевнено стартували. Стосовно ж цих двох громад, так однозначно відповісти не вдасться.

Перш за все, присутні намагались віднайти рішення конфліктній ситуації, що вже більше двох років «домокловим мечем» висить над жителями багатоквартирного будинку по вулиці Радісна,1. Балансоутримувачем будівлі наразі є Хлібодарський ВУЖКГ, який і несе весь тягар заборгованості споживачів зі сплати за електроенергію. А це чимала сума, що в невдовзі може сягнути півмільйонного рубежу.

З огляду на ряд факторів, стан справ з часом лиш погіршується, й жителі дому ризикують залишитись не тільки без тепла і світла, а й водопостачання.

Велися тривалі перемовини між керівництвом ВУЖКГ та представниками ОСББ, і стало зрозуміло що в кінцевому результаті  питання не вирішити без безпосередньої участі постачальника електроенергії – Біляївського РЕМу.

Гостра, злободенна проблема обговорювалась усіма зацікавленими сторонами активно та конструктивно. Наприкінці діалогу було досягнуто домовленості: перш за все, звернутись до керівництва ПАТ «Одесаобленерго» з проханням реструктуризації наявного боргу. По-друге, голові ОСББ «Відродження», за підтримки голови селищної ради, в термін до першого листопада направити лист-звернення щодо можливості укладення договору з надання послуг між ОСББ «Відродження» та Біляївським РЕМ, а вже в подальшому розмірковувати відносно можливості укладення прямих договорів на постачання електроенергії споживачам.

Ситуація складна, отож потребує не тільки посиленої уваги, а й сприяння у вирішенні з боку керівництва району. Також прийнято рішення направити клопотання до ПАТ «Одесаобленерго» від Біляївської РДА.

Стосовно ж стану справ господарювання у ВУЖКГ селища Набережне, то тут мова йшла про необхідність укладення прямих договорів на постачання електроенергії між жителями будинків з Біляївським РЕМ. Керуючий дільницею зауважив, що це реально тільки за виконання власниками технічних норм в рамках діючого законодавства: встановлення сучасних зовнішніх лічильників.

Кіма ДЕРКАЧ

 

Інші новини: