У переддень весни у нашому районі

Весело, яскраво, гамірно та захоплююче відзначили широку Масляну в Біляївському районі. Біляївка, Августівка та Вигода, Березань і Петровське – в цих населених пунктах було організовано масові гуляння з яскравими виступами творчих колективів району, щирими вітаннями із наближенням весняної пори, піснями, частівками, народними обрядами та розвагами.

Вигода Виг Березань масляна2 Беляевка eyeJB4MEyxU DSC_0331 DSC_0321

DSC_0288А яке частування було! Запашні паляниці та різноманітні млинці, солодка випічка та другі страви, десерти та смачні напої – творчому злету та вигадливості господинь не було меж… Навіть гарячою юшкою частували присутніх під час свят. А негода, що вирувала того дня, і ніби навмисне прагла перешкодити людям та самій весні, була не в змозі стати на заваді душевному теплу, яке панувало серед жителів району.

2017-02-19 Широкая Масленица Выгода (4)

DSC_0275Щедро – хлібом-сіллю зустрічали господарі шанованих гостей. До Августівської сільської ради завітало багато візитерів: народний депутат Олександр Пресман, депутат обласної ради Дмитро Чапір, голова районної ради Олег Мишаглі, заступник голови райдержадміністрації Олена Рудоманенко, депутат районної ради Петро Колісниченко. В августівських гуляннях взяли участь і делегації з багатьох населених пунктів району: Іллінки, Ковалівки, Градениць, Великого Дальника, Нерубайського та інших. Це – справжні українці, вправні господарі, які шанують давні народні звичаї, вміють завзято працювати та гарно відпочивати. І, частуючи присутніх власноруч приготованими смачними стравами, вони милували око пишними автентичними українськими вбраннями, звеселяли душі присутніх голосистими піснями, веселими танцями, вигадливими номерами.

У селі Вигода, де захід був організований за підтримки депутата Верховної Ради Олександра Пресмана та депутата обласної ради Дмитра Чапіра, приймали вітання від Дмитра Петровича. Він завітав також на обрядові гуляння до Березані і Петровського. На гостину у ці села приїхав і депутат районної ради Петро Кіссе. Тут також було цікаво, весело та дуже смачно.

Загалом, усюди цими днями радісно і тепло зустрічали весну, прощаючись без жалю із зимовою порою. І нехай вона прийде – тепла, квітуча, довгождана! І принесе селянам, крім турбот та роботи, багато втіхи, тепла та щастя!

 

Матеріал підготувала Інна МЕЛЬНИК.
Фото Степана Загризлого, Ігоря Бондарука, Ольги Дурбало та інших.

 

Інші новини: