Звіт про роботу. Нова каденція

23 лютого в залі засідань районної державної адміністрації відбулось останнє засідання Громадської ради діючого складу, який було обрано два роки тому. До ради входять представники громадських організацій району. Керівник – Тернова Юлія Вадимівна – голова громадської організації «Еколого-культурний центр ім. В.М. Гонтаренка».

DSC_0037

Порядок денний передбачав розгляд звіту Громадської ради про її діяльність у період своєї каденції; появу нової екологічної загрози для річки Дністер, а також повідомлення про екологоосвітній проект громадських організацій. Зі звітом перед присутніми виступила Юлія Тернова. Об’єктивно оцінивши роботу ради, вона відмітила, що результативність органу, в першу чергу, залежить від активності тих людей, організацій, які входять до її складу. Дане об’єднання створене з метою надання громадянам додаткових можливостей щодо участі у формуванні та реалізації державної політики. Тож всі бажаючі громадські організації можуть долучатись до цієї діяльності.

Юлія Вадимівна розповіла присутнім про появу нової екологічної загрози на річці Дністер. Так, з метою розвитку енергетичних потужностей в країні був розроблений та запланований до реалізації проект будівництва каскаду низьконапірних міні-ГЕС на верхньому Дністрі. Спорудження ГЕС передбачає перетин річки і створення водосховищ. А відтак – затоплення певних територій. Йдеться про заповідні території кількох національних природних парків та регіонального ландшафтного парку «Дністровський каньйон». Не лише екологи та екологічні організації виступили проти даного проекту. Їх підтримали також місцеві мешканці Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Юлія Тернова звернула увагу присутніх на те, що будівництво ГЕС на Дністрі є порушенням трансграничного співробітництва України та Молдови. Розміщення ГЕС на річці Дністер є великим ризиком появи невиправних екологічних наслідків для всієї дельти Дністра. Голова Громадської ради запропонувала не залишатися байдужими та підтримати ініціативу звернення до Президента України щодо недопущення даного будівництва. Присутні на засіданні представники громадських організацій підтримали дану ініціативу.

У Громадської ради при райдержадміністрації закінчуються повноваження, визначені законодавством. Розпочато процедуру формування нового складу. Створено ініціативну групу з підготовки та проведення установчих зборів. На офіційному сайті районної державної адміністрації в розділі «Розвиток громадянського суспільства» розміщено зразки документів, які необхідні для підтвердження участі в установчих зборах. Прийняття заяв припиняється за 30 днів до їх проведення. Орієнтовна дата проведення Установчих зборів 10 квітня 2017 року. Всі бажаючі громадські організації можуть подавати заявки та взяти участь у формуванні нового складу Громадської ради.

 

Людмила Болгар.

 

Інші новини: