Герої не вмирають

«Пливе кача по Тисині…» – знов лунають над ненькою-Україною акорди тужливої народної пісні. Журиться країна та її люди. За своїми відданими синами, які хотіли жити, але поклали на вівтар демократії той найцінніший дар Божий, що життям зветься. За честь і гідність, свободу та вільне майбуття своїх побратимів, земляків.

IMG_3432

Благо інших для тієї полеглої сотні, що її назвали Небесною, було ціннішим, ніж власне життя. Це розстріляні учасники Революції Гідності, яка від початку мала бути мирним мітингом, а понесла із собою море жертв та людського горя. Вони не скорились – наважились вимагати відновлення справедливості, висловивши вголос те, про що інші мовлять лише пошепки, за закритими дверима.

IMG_3439

На превеликий жаль, з 2014-го року список визначних дат в українському державному календарі поповнився ще однією сумною датою – Днем вшанування пам’яті Героїв Небесної Cотні. Саме цього дня 2014 року народ прощався із загиблими на Майдані Незалежності та на Інститутській.

У приміщенні Біляївської районної ради відбувся урочистий жалобний захід, на якому жителі міста та району – працівники державних установ, підприємств, посадовці та депутати, учні та викладачі шкіл вшанували пам’ять Героїв Небесної Cотні. Хвилиною мовчання. Обіцянкою – ніколи не забувати тих, хто зробив крок у нове майбутнє, переломивши хід історії держави.

Із промовами до присутніх звернулись: заступник голови Біляївської міської ради Надія Гончаренко, депутат районної ради Сергій Артеменко, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ отець Богдан. А начальник управління ризик-менеджменту райдержадміністрації Ісмаїл Халіков поділився власними спогадами про участь у Євромайдані. Таке не забувається. То сторінка життя людини, яку ніколи не вдасться перегорнути. Надто болючою вона була, надто жертовною….

Аби не марною була та велика жертва, яку ми, українці, не маємо права забувати. В ім’я якої повинні жити, будувати нову державу, відстоювати її, виховувати дітей та не боятись виступати проти несправедливості.

 

Інна МЕЛЬНИК.

 

Інші новини: